Sözleşmeler | CMS Hizmetleri

İade Koşulları

İade - Geri Ödeme Garantisi Kapsamını İçeren Prosedürlerimiz

Sunucu Hizmetlerinde Geri İade

Sunucu hizmetlerinde geri iade bulunmamaktadır.

Tedarik Ürünlerinde Geri İade

Lisans, Alanadı gibi tedarik edilen ürünlerde geri iade bulunmamaktadır.

HOSTİNG Ürünlerinde Geri İade

Hosting hizmetlerinde 5 gün geri iade garantisi mevcuttur. Geri iade talep ederken geçerli sebebinizin girilmesi gereklid

Yedekleme Sözleşmesi

Yedekleme ve Yedek Sorumluluklarımız İle İlgili Politikalarımız

Yedekleme Sistemimiz

Hosting hizmetleri haftalık olarak harici depolama alanlarna yedeklenmektedir.

Sunucu Hizmetlerinde Yedekleme

Sunucu hizmetlerinde yedek alınmamaktadır. Sunucu hizmetleri için ek yedek alanı satın alabilir, haftalık imaj yedekleme hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Yedek Sorumluluğu

Müşterilerimiz, veri yedeklerinden sorumludur. Firmamız hosting hizmetlerinde yedekleme yapsada bu yedekler herhangi bir arıza ihtimali göz önünde bulundurularak alınmaktadır.

Genel İş Sözleşmesi

Sözleşme 26.1.2018 Tarihinde güncellenmiş olup tüm müşterilerimiz sözleşme hükümlerine uymakla yükümlüdür.

ANLAŞMANIN TARAFLARI

CmsHizmetleri müşterisi olan ve hizmet alan tüm şahıslar sözleşmeye uymakla yükümlüdür.Sözleşmemizde yer alan ancak müşterimizin karşı çıktığı durumlarda sözleşme gerçeliliğini koruyacaktır.Tüm müşterilerimiz sözleşmeyi takip etmekle sorumludur ve en güncel hali geçerlidir.

HİZMET SINIRLAMALARI

1-) CmsHizmetleri sunucularında TÜRKİYE CUMHURİYETİ KANUNLARINA aykırı herhangi bir hareketin olması durumunda müşteriye haber verilmeksizin hizmetler askıya alınabilir.
2-) CmsHizmetleri firmasının sağladığı hizmetler ile internet kullanıcılarına, pornografik materyaller; korsan yazılımlar, illegal materyaller (Adult, Warez, Hack,Toplist,mp3 ve buna benzer telif hakkı bulunmayan müzik ve görüntü eserleri, Dialer Programların) sunulması yasaktır.
3-) CmsHizmetleri firmasında hosting, reseller ve sanal sunucu ürünlerinde belirtilen cpu, ram vb. gibi miktarların aşıldığı tespit edildiğinde bir kereliğe müşteriye ulaşılır.Sorunun devamında haber vermeksizin hizmet askıya alınır.
4-) CmsHizmetleri alınan hosting ve reseller gibi hizmetlerde gelen saldırılarda haber verilmeden hizmeti askıya alma yetkisine sahiptir.
5-) İspat ve kanıt olmaksızın CmsHizmetleri’i kötüleme ve tehdit girişiminde; ilgili müşterinin hizmetleri sonlandırılıp yasal süreç başlatılır.
6-) Freelancer çalışan ve webmaster olan kişiler dışında hosting satış amacıyla reseller alınması yasaktır.Hosting satışı yapıldığı tespit edilirse hizmet iptal edilir.
7-) Herhangi bir zararlı içeriğe sahip yazılımın tespitinde hizmetler askıya alınır (shell vs..)
8-) Sunucularımızda lisansı kırılmış ve güvenlik zafiyeti bulunan yazılımların kullanılması yasaktır.Tespiti halinde hizmet askıya alınır.
9-) Saldırı çıkışı veya herhangi bir sistemin güvenliğini tehdit edici davranışlarda bulunan sunucu sahipleri uyarılarak hizmetleri askıya alınır.Hizmetlerin aktif edilmesi için Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartının tarafımıza gönderilerek müşteri profilinin teyit edilmesi gereklidir.
10-) Firmamız, hosting ve sunucu yönetimlerinden sorumlu değildir.
11-) Sunucularımızda herhangi bir sucunu tabanlı program çalıştırmak yasaktır. IRCD gibi sunucu tabanlı programları kapsamaktadır.
12-) IRC(Internet Relay Chat) ağlarıyla iletişime geçen herhangi bir yazılım çalıştırmak yasaktır.
13-) 11. ve 12. maddelerde söz edilen yazılımların kaldırılması için müşteriye 3 gün müddet verildiği belirtilen bir e-posta gönderilir. İlgili içeriklerin 3 gün içerisinde sunucularımızdan kaldırılması istenir.
14-) Herhangi bir sebeple, herhangi bir şekilde toplu e-posta gönderimi yapılması ve SPAM mail gönderimi yapılması kesinlikle yasaktır. E-posta hizmetleri, sadece normal yazışmalarınız için kullanılmak üzere kullanımınıza sunulmaktadır.
15-) Dosya paylaşım yazılımları çalıştırılması yasaktır(örnek: rapidshare vb..).
16-) VDS hizmetlerinde, herhangi bir şekilde diğer VDS'lere zarar verecek kadar yoğun kaynak kullanımı yapılamaz. Bu soruna genellikle yoğun disk aktiviteleri ve cpu kullanımları yol açmaktadır.

HOSTİNG ve SANAL SUNUCU İLE İLGİLİ TERİMLER VE KAYNAK SINIRLANDIRMALARI

1-) Hosting hizmetlerinde verilen limitsiz disk seçeneği adil kullanım esaslarına göre dizayn edilmiştir. Bu sebeple hosting FTP alanlarında yazılım dosyaları dışında herhangi bir öge barındırılamaz.
2-) Hosting hizmetlerinde sürekli olarak yüksek CPU tüketimi yapılamaz.
3-) Sanal sunucu hizmetlerinde Torrent programları, Mining programları, CPU ve DİSK i sürekli olarak kullanan programlar çalıştırmak yasaktır.
4-) "Yoğun Mysql sorgusu üreten" takipçi yazılımlarının kullanılması yasaktır. Tespiti halinde hizmet askıya alınır.
5-) Sanal sunucu hizmetlerinde aylık 3 adet ücretsiz format hakkı tanınmaktadır. Ekstra format KDV dahil 5 TL'dir.
6-) Hosting hizmetlerinde paylaşımlı sunucuya etki edecek CPU kullanımlarında hizmet bilgi verilmeksizin askıya alınır.
7-) Hosting hizmetlerinde ücretsiz taşıma işlemi yalnızca cPanel to cPanel olacak şekilde gerçekleşmektedir. Harici panellerden taşıma yapmamaktayız.
8-) Ücretsiz taşıma hizmetimiz, hizmetinizin başladığı günden itibaren 10 günlük süreç için geçerlidir.

MÜŞTERİ SORUMLULUKLARI

1-) Firmamız sanal sunucu ve fiziksel sunucu ürünlerinde yedekleme işlemi yapmamaktadır.Bu hizmetlerde yedekleme işlemi müşteriye aittir.Müşterilerimiz talep ederlerse “veri yedekleme” hizmetimizden faydalanarak yedekleme hizmeti satın alabilir.
2-) Hosting ve Reseller sunucularımızda Haftalık ve Aylık yedeklemeler yapılır.Alınan yedekler müşterinin talebine istinaden iletilmez.Haftalık ve Aylık yedekler tedbir içindir.Olası disk sorunlarında CmsHizmetleri sorumluluk kabul etmemektedir.
3-) Banka hesap numaralarımız sistemlerimizde kayıtlıdır.Mevcut hesap numaralarını yanlış girerek para gönderme işleminde sorumluluk müşteriye aittir CmsHizmetleri sorumlu tutulamaz.
4-) CmsHizmetleri.com sitesine kayıtlı müşterilerimizin hesaplarının çalınması durumunda sorumluluk müşteriye aittir.CmsHizmetleri genel olarak sistem güvenliğini sağlamakla ve ilgili sorunla karşılaşan müşterinin bilgilerini değiştirmekle sorumludur.
5-) CmsHizmetleri, hosting hizmetlerinde 5 Gb boyuta kadar olan websitelerini ücretsiz olarak taşır.
6-) Reseller hosting hizmetlerimizde hosting yönetimi müşteriye ait olduğu için firmamız taşıma işlemi yapmamaktadır. Firmamız müşterilerimize reseller hosting hizmetlerinde ücretsiz taşıma işlemi yapma hakkını saklı tutar.

FATURA ÖDEMELERİ

1-) Son ödeme tarihinden sonra 5 gün esneklik sağlanmaktadır.5 gün içerisinde ödeme yapılmadığı takdirde hizmet askıya alınır.
2-) Son ödeme tarihinden 5 gün sonra ödeme yapılmazsa hosting ve sanal sunucu hizmetleri 10 gün askıya alınır.Fiziksel sunucularda son ödeme gününden sonra esneklik sağlanmamaktadır.
3-) Yasalar çerçevesinde en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz.CmsHizmetleri zamanında ödeme yapan müşterilerine sorunsuz hizmet verme gayretiyle çalışmaktadır.

Gizlilik ve Güvenlik Sözleşmesi

Bu sözleşme siteye üye olan ve hizmet satın müşterilerimiz için geçerlidir.

CmsHizmetleri.com site üzerinden kredi kartı bilgisi talep etmez.
CmsHizmetleri çalışanları hiçbir müşteriden kredi kartı bilgilerini talep etmez.
CmsHizmetleri aracı sistemlerin sanal pos sistemleriyle kredi kartı ile ödeme kabul edebilir.
CmsHizmetleri, cep telefonu numaranızı; müşteri hesabınızı onaylamak, hizmet ile ilgili acil durum ve bildirimleri göndermek için talep eder.
CmsHizmetleri müşterilerinin özel bilgilerini bilmemektedir.E-posta veya şifre değişiklikleri için hesap ayarlarından işlem yapılmalıdır.
CmsHizmetleri müşterileri istedikleri zaman hizmet bilgilerini güncelleyebilir.Ancak ad-soyad, adres ve ülke bilgileri gibi genel bilgilerde CmsHizmetleri onayı alınması gereklidir.
CmsHizmetleri, site üzerinde işlem ve gizlilik güvenliğini sağlamak adına siteye giriş yapan müşterinin, IP adresi kayıt altında almaktadır.Daha sonra bu kayıtları gerek görürse kaldırabilir.
Müşteri; herhangi bir şekilde mail adresini, şifresini ve güvenlik sorusunu unutması durumunda profilini Madde 4‘de belirtilen şekilde doğrulayarak yeni giriş bilgilerinin güncellenmesini talep edebilir.
CmsHizmetleri, ödeme dolandırıcılığı ve olası bir bilişim suçunu önlemek için gerek gördüğü müşteri kayıtlarının doğruluğunu onaylamak durumunda kalırsa bunun ispatına yönelik, müşteriden kimlik belgesini isteyerek profilinin gerçek olduğunu teyid etmesini talep edebilir.
CmsHizmetleri, site üzerinden yapılan alan adı sorgularının kaydını tutmaz.Bunları takip etmeye gerek görmez ve bu tür bir girişimde bulunmaz.
CmsHizmetleri, özellikle bireysel müşteri profilinde ki Türk kullanıcılarından istediği T.C. Kimlik numarasını olası bilişim suçlarının önüne geçmeye katkı sağlamak, hem ,de 213 Sayılı Vergi Usul Kanunun 231. maddesine göre FATURA tanzimi sırasında müşteri adını soyadını, vergi dairesini, hesap numarasını ve kimliğini ibraz etmek zorundadır. 29.04.2006 tarih ve 26274 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Vergi Kimlik Numarası Genel Tebliği'ne göre vergi numaraları T.C. Kimlik Numarasına dönüştürülmüş olup, bu nedenle fatura tanziminde müşterinin T.C. Kimlik Numarası da kaydedilmektedir.Tüm bireysel müşteriler T.C. Kimlik Numarasını CmsHizmetleri’e doğru olarak bildirmek zorundadır.Bu sebeple yanlış bildirilen T.C. Kimlik numarası derhal düzeltilmeli ve CmsHizmetleri’e haber verilmelidir.Sahte ve geçersiz T.C. Kimlik Numarası veren müşterilerle ilgili olumsuz olarak yaşanabilecek hiç bir sorundan yada sorumluluktan CmsHizmetleri sorumlu değildir.Sahte ve geçersiz olarak verilen bilgilerden dolayı CmsHizmetleri’in uğrayacağı her türlü sorun, sıkıntı ve zarardan dolayı CmsHizmetleri müşteri ve kullanıcı hakkında yasal yollara başvurma hakkını saklı tutar.
CmsHizmetleri, hizmet süresi biten müşteriye ait her türlü bilgiyi gerek gördüğü süre boyunca saklama hakkına sahiptir.Bu bilgiler müşterinin hizmeti süresi boyunca işlediği veya işlemiş olabileceği cezai ve her türlü hukuksal sorunlar nedeniyle bilişim suçlarıyla mücadeleye destek olmak adına, CmsHizmetleri’un gerek gördüğü süre boyunca saklanacaktır.
Müşteri, CmsHizmetleri’dan aldığı hizmetlerle ilgili yaşadığını düşündüğü mağduriyet ve benzeri olumsuzlukları yasal yollarla gidermekte özgür sorumludur.Mahkeme ve sonuca bağlanmamış devam eden dava ve her türlü yasal soruşturmalar süresince müşteri, asla CmsHizmetleri hakkında firmayı karalama, olumsuz eleştirme, internet ortamında yada başka platformlar da benzeri karalama kampanyaları düzenlemesi, her türlü sosyal mecralar da, halka açık alanlar da, CmsHizmetleri’un sitesi üzerinden aldığı her türlü teknik destek yazışmalarını, eğitim konularını, CmsHizmetleri’un kendisine özel olarak sağladığı fiyat bilgilerini açık etmesi, yayması ve okutması halinde bu maddeyle kabul ettiği gizlilik kurallarını ihlal etmiş sayılacaktır.
Müşteri gizlilik kurallarını ihlal ettiğinde CmsHizmetleri bundan sonra vermiş olduğu hizmeti veya hizmetleri yedek alma zorunluluğu olmadan sonlandıracak ve dolayısıyla hizmetin veya hizmetlerin tekrar aktif edilebilmesi mümkün olmayacaktır.Müşteri gizlilik kurallarını ihlal ettiğinde CmsHizmetleri bu sözleşmeyle koruduğu müşteriye ait her türlü bilginin güvenliğini sağlamak zorunda değildir.
CmsHizmetleri, site üzerinden müşteri tarafından siteye girilen bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmayacağını kabul ve taahhüt eder. Ancak yasal makamlar tarafından talep edildiği takdirde, bilişim suçlarıyla mücadele kapsamında T.C. Emniyet Müdürlükleri, Cumhuriyet Başsavcılıkları ve T.C. Mahkemeleri gibi kurumlarla paylaşılabilir.
Wordpress Opencart Joomla Cpanel Cloudlinux Litespeed